Pinterest a kobieta z Przysłów 7

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Pinterest

Jennifer chwyciła za telefon, wskoczyła na łóżko i zaczęła przeglądać cudowny świat Pinteresta. Przechodziła przez różne kategorie, aż doszła do jednej ze swoich ulubionych – mody. Oglądając niekończące się zdjęcia, wszystkie przypinała. Z każdą szpilką zostawiała komentarze: „urocze”, „moja wymarzona szafa”, „muszę mieć”.

Wymarzona szafa była już gotowa, więc nadszedł czas, aby przenieść się do wymarzonej przyszłości.

Jej kolejnym wyszukiwaniem byli sławni mężczyźni. „Ten jest jak z marzeń”, „ale przystojniak”, „ten kaloryfer”. Wymarzona przyszłość Jennifer była również przygotowana. Najgorętsi mężczyźni zostali szybko przypięci do jej tablicy zatytułowanej „faceci”.

Czy ta historia brzmi znajomo? Cały czas widzę, jak takie rzeczy dzieją się na Pintereście, więc wiem, że dla niektórych z Was brzmi to znajomo.

*NIE MARTW SIĘ, NIE SZPIEGUJĘ TWOICH TABLIC NA PINTEREŚCIE.*

Prawda jest taka, że w ciągu ostatnich 4 lat zauważyłam taki trend wśród chrześcijanek. Odkąd w 2010 roku powstał Pinterest, chrześcijańskie dziewczyny nieustannie przypinają tam zdjęcia.

Wyjaśnienie: Nie jestem całkowicie przeciwna Pinterestowi. W rzeczywistości sama mam tam konto. To świetna platforma, jeśli prawidłowo się jej używa.

Zauważyłam, że chrześcijańskie dziewczyny żyją bajkowym życiem na Pintereście. Przeglądanie i przypinanie strojów, które są co najmniej prowokujące. Stroje, których nigdy nie nosiłyby publicznie. Przypinanie zdjęć romantycznych par, których singielki nie powinny pożerać wzrokiem.

ZANIM ZŁAPIESZ ZA BUT I NIM WE MNIE RZUCISZ, WYSŁUCHAJ DO KOŃCA.

Tak jak powiedziałam, nie mam nic przeciwko samemu Pinterestowi. Lubię patrzeć na nowe stylizacje, pomysły na przemeblowanie, słodkie zwierzaki, DIY i wiele innych rzeczy. Myślę, że może to być świetne narzędzie, jeśli chodzi o projekty i bardzo potrzebne zastrzyki inspiracji.

Oto moje pytanie: Gdybym miała dostęp do dwóch tablic na Pintereście, z których jedna jest Twoja a druga niechrześcijańska, czy Twoja tablica w oczywisty sposób odróżniałaby Ciebie jako chrześcijankę?

Czy wyraźnie widziałbym, że to, co Ty zapisujesz, jest bardziej przyzwoite, czyste, szanujące Boga, moralne i pełne szacunku niż to, co przypinają niechrześcijańskie dziewczyny?

Niestety, widziałam wiele tablic chrześcijańskich dziewczyn i nie mogę powiedzieć, że wyglądają zupełnie inaczej niż te ze świata. W jakiś sposób fakt, że to świat online, a nie „prawdziwy”, wydaje się być uzasadnieniem na to, co przypinamy.

JAK WIĘKSZOŚĆ Z WAS JUŻ WIE, BÓG POWAŻNIE TRAKTUJE TO, W JAKI SPOSÓB TY JAKO DZIEWCZYNA KIERUJESZ SWOIM ŻYCIEM.

Pomyśl o tym. W Księdze Przysłów poświęcony jest cały rozdział wyłącznie na zilustrowanie światowej kobiety, od której mężczyźni powinni UCIEKAĆ. Nie spędzać z nią czasu, ale całkowicie unikać! Oczywiście Bóg nie chce, żebyś była taką kobietą.

„JAK WIĘKSZOŚĆ Z WAS JUŻ WIE, BÓG POWAŻNIE TRAKTUJE TO, W JAKI SPOSÓB TY JAKO DZIEWCZYNA KIERUJESZ SWOIM ŻYCIEM. “

Świetna wiadomość! Bóg tak poważnie podchodzi do tego, jaką kobietą chce, żebyś była, że dał Ci cały rozdział (Księga Przysłów 31) i wiele innych wersetów jako przykłady. Pokażę Wam kilka porównań w każdym rozdziale. Czytając, zadaj sobie pytanie, jaki typ kobiety reprezentuje Twoja bajkowa dziewczyna z Pinteresta? Które z cech najlepiej opisują Twoje obecne tablice na Pintereście?

DZIKA KOBIETA:

Seksualna (Przysłów 7:5)

Prowokacyjna (Przysłów 7:10)

Buntownicza (Przysłów 7:11)

Kusząca (Przysłów 7:21)

Głośna (Przysłów 7:11)

MĄDRA KOBIETA:

Mądry język (Przysłów 31:26)

Unika grzechu seksualnego (1 Koryntian 6:13)

Unika patrzenia na grzech (Psalm 101:3)

Boi się Pana (Przysłów 31:30)

Kocha czystość (Filipian 4:8)

Mogłabym wymienić mnóstwo innych porównawczych wersetów, ale chyba już rozumiesz o co chodzi. Bóg ma dość jasny standard tego, jaka ma być Boża kobieta. Jeśli Twoja tablica na Pintereście reprezentuje głównie „dziką kobietę”, być może nadszedł czas na poważne spojrzenie w głąb swojego serca.

„Bóg ma dość jasny standard tego, jaka ma być Boża kobieta.“

RZUCAM CI WYZWANIE – OCEŃ SWOJĄ TABLICĘ NA PINTEREŚCIE I ZOBACZ NA CO POŚWIĘCASZ SWOJĄ UWAGĘ.

Co przeglądasz i przypinasz? Czy powiedziałabyś, że pasuje to do Bożej definicji mądrej kobiety?

Zdaję sobie sprawę, że niektóre z was przewracają teraz oczami i myślą: „Bethany, przesadzasz, zajmij się swoim życiem!” Może i przesadzam, ale myślę, że Bóg w takim razie też. Spójrzcie na ten werset:

„Nie kochajcie świata ani tego, co go napędza. Kto darzy miłością świat, nie ma w nim miłości Ojca. Bo to wszystko, co steruje światem: żądze ciała, żądze oczu oraz pycha życia, nie pochodzi od Ojca. To należy do świata.” 1 Jana 2:15-16

Powiedziałabym, że ten werset jest dość ekstremalny, prawda? Bóg traktuje poważnie nasze życie i chce, aby każdy z nas je kochał. Zakładam, że bajkowy świat na Pintereście też się tu zalicza.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji na praktyczne zastosowanie.

NIECH TO BĘDZIE OSOBISTE…

  1. Czy jesteś w stanie usunąć wszystkie zdjęcia z tablic na Pintereście, które nie oddają czci Bogu? Jeśli nie masz pewności, które zdjęcia takie są, a które nie, przeczytaj wspomniane fragmenty, aby zdobyć wskazówki.
  2. Jakie granice możesz wprowadzić? Pomysły: Usuń aplikację z telefonu. Zobowiąż się do korzystania tylko w ciągu dnia. Zero wchodzenia wieczorami. Tylko określona ilość czasu dziennie. Daj dostęp rozsądnemu przyjacielowi lub rodzicowi. Razem to usuńcie.
  3. 1 Jana 2:15 mówi wprost: „Nie kochajcie świata ani tego, co go napędza.” Niech ten werset będzie wyznacznikiem, jeśli chodzi o Pinteresta (i nie tylko).

„Nie kochajcie świata ani tego, co go napędza. Kto darzy miłością świat, nie ma w nim miłości Ojca. Bo to wszystko, co steruje światem: żądze ciała, żądze oczu oraz pycha życia, nie pochodzi od Ojca. To należy do świata.“

Autorką artykułu jest Bethany Beal.
Artykuł został przetłumaczony za zgodą autorki.
Tłumaczenie: Joanna Serkowska
Korekta: Monika Mrotek
Przeczytaj artykuł w oryginale: link