O Nas

Monia M. – zatopiona w kawie i przemyśleniach poetka, której najlepiej rozmawia się i pracuje, gdy zgasną wszystkie światła. Za dnia steruje przepływem niezidentyfikowanych obiektów, potocznie zwanych kontenerami. W Kobiecie z Perłą jest odpowiedzialna za estetykę tekstów i za te wszystkie nieszczęsne przecinki…

Justyna – tajniki ludzkiej duszy nie są jej obce, a swoją wyraża za pomocą śpiewu. Choć bardziej przypomina słowika niż sowę, uwielbia zaczytywać się w zapierających dech historiach, jak i w teologicznych rozważaniach. W KzP jest cichym skrybą, który nigdy nie zapomina o wolontariuszach, obowiązkach i deadlinie.

Ania R. – zaangażowana wolontariuszka, szczególnie gdy w grę wchodzi muzyka, dzieci i relacje rówieśnicze. Na co dzień zgłębia tajemnice ziemskiego globu lub po prostu chodzi do liceum. Mimo, że zdarza się jej szeptać, to w Kobiecie z Perłą publikuje odważne i wzbudzające różne głosy treści na stronie i w social mediach.

Gosia – artystyczna dusza z głową do biznesu i rozkmin teologicznych. Swoje talenty przekazuje dalej w świat za pomocą mediów społecznościowych i relacji z młodymi kobietami. Najpierw w Stayfresh Girls, a teraz w Kobiecie z Perłą nie pozwala na status quo i inspiruje do rozwoju. Dzieli się swoją wiedzą w treści, jak i formie przekazu. Prywatnie żona i mama dwóch synków.

Ala – miłośniczka żelków oraz pracy z dziećmi, do której została stworzona i wykształcona. Dała porwać się “Fali” i wraz z nią projektuje nową rzeczywistość dla młodzieży i jej liderów. W Kobiecie z Perłą zlicza perły i zamienia się w technika-magika internetowych spotkań.

Ania G. – choć z wykształcenia miała pomagać ludziom odzyskiwać kondycję fizyczną, to jednak wybrała ratowanie kondycji duchowej w fundacji Word of Life. Lubi stawiać sprawy jasno i klarownie i taką samą zasadę stosuje w nauczaniu kobiet. Nigdy nie brakuje jej energii, a w KzP przekierowuje ją na pisanie postów w mediach społecznościowych oraz przy prowadzeniu spotkań dla kobiet.

Monika J. – jako wykształcona dietetyczka wie doskonale, że nic tak nie łączy ludzi jak wspólne (i zdrowe) posiłki. Kobieta o ognistych włosach i temperamencie, który nie pozwala jej siedzieć bezczynnie, szczególnie w zborze, do którego należy – Kościół na Skale. Pomysłodawczyni Kobiety z Perłą, która tworzy treści oraz przekazuje ich znaczenie podczas spotkań z innymi, cudownymi kobietami.

Julia – uwielbia zagadki, co przekłada się na poszerzanie wiedzy w zakresie rozwoju dzieci oraz oglądaniu Ojca Mateusza. Opiekuje się ślimakiem o imieniu Lucjusz, a także młodzieżą. W Kobiecie z Perłą niestraszne jej negocjacje terminów czy zachęta do tłumaczenia języków Obcych.

Historia

Pomysłodawczynią inicjatywy “Kobieta z perłą” jest Monika Jastrzębska, która jako młoda dziewczyna odnalazła swoją wartość w relacji z Bogiem. Pracując z młodszymi dziewczynami i widząc ich problemy z samoakceptacją, odczuła potrzebę dzielenia się wizją kobiecości zakorzenionej w Bogu, z innymi kobietami – robiąc to poprzez media społecznościowe. Wkrótce do Moniki dołączyła jej przyjaciółka – Ania Good, która również podzielała jej pragnienia oraz Asia Marcyniak, która zaczęła wspierać dziewczyny od strony graficznej. W estetyczny i pełen serca sposób zaczęły promować biblijne wartości wśród kobiet.

Tymczasem w środowisku organizatorów chrześcijańskiego festiwalu Refresh powstała inicjatywa Stayfresh, mająca na celu zachęcanie młodzieży do wiernego życia z Bogiem przez cały rok (nie tylko w okolicach dużych wydarzeń chrześcijańskich). W ramach tej inicjatywy zebrała się grupa dziewczyn z pasją do pracy wśród młodych kobiet. Zachęcone pierwszymi wydarzeniami pod nazwą Stayfresh GIRLS Gosia Burdzy, Justyna Ryńska, Ania Ryńska i Ala Ryńska, Julia Kegel i Monika Mrotek zaczęły marzyć o stworzeniu przestrzeni rozwoju dla młodych kobiet w oparciu o biblijne wartości.

Jesienią 2021 roku dziewczyny z obu inicjatyw postanowiły połączyć siły, żeby razem dążyć do wspólnego celu.