Jak być szczęśliwą, gdy nie masz chłopaka

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
KzP zdjęcia do artykułów (1)

Łatwo jest sobie wyobrazić, jak satysfakcjonujące, kompletne i szczęśliwe byłoby twoje życie, gdybyś tylko miała chłopaka. Zniknęłyby wszystkie twoje problemy. Jak za dotknięciem magicznej różdżki stałabyś się milszą, uroczą i bardziej skupioną na innych. Życie byłoby łatwe i bezproblemowe. 

TO NIE RZECZYWISTOŚĆ. TO JEST FANTAZJA.

Tak, posiadanie chłopaka jest fajne. Miło jest mieć kogoś, o kogo można się troszczyć i kto troszczy się o ciebie, jednak chłopak nie rozwiąże wszystkich twoich problemów. Nie zamieni cię w dziewczynę wolną od grzechu. On nie rozwiąże wszystkich twoich problemów. Osoba, którą jesteś zanim miałaś chłopaka, jest osobą, którą będziesz po tym, jak go zdobędziesz. 

Nie pozwól, aby wyobraźnia cię oszukała i sprawiła, że uwierzysz w to, że chłopak jest odpowiedzią na twoje problemy.  

CHŁOPAK NIE JEST ODPOWIEDZIĄ.

Jedyną osobą, która może ci pomóc oraz zmienić twoje życie i relacje, jest Jezus. On jest odpowiedzią. On jest tym, do którego możesz teraz pobiec. On jest tym, który może przynieść ci satysfakcję i radość.

On jest tym, który może uleczyć zranienia i dać ci nadzieję. On może zmienić cię od wewnątrz. On może dać ci pełnię życia, za którą tak naprawdę tęskni twoje serce.

Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek będziesz miała chłopaka, czy nie, na sto procent jest możliwe, abyś się rozwijała i doświadczała głębokiej radości. 

Nie czekaj, aż chłopak pojawi się w twoim życiu, abyś zaczęła żyć. Jesteś tu z konkretnego powodu. 

Oto trzy proste rozwiązania, aby być szczęśliwą, gdy nie masz chłopaka: 

  1. BĄDŹ WDZIĘCZNA ZA WSZYSTKO, CO MASZ

To takie proste. Wdzięczność jest kluczem do radości. Nie musisz czekać aż poczujesz radość i szczęście. Możesz ich doświadczyć dzięki wdzięczności. Zacznij od wyrażania wdzięczności Bogu za wszystko, co dla ciebie zrobił – za zbawienie, Jezusa, Ducha Świętego, niebo i możliwość posiadania osobistej relacji z Nim. Wyrażaj wdzięczność za każdą małą rzecz, którą uważasz za coś oczywistego. Czy piłaś dziś kawę? Podziękuj za nią Bogu. Czy masz Internet i komputer lub telefon, dzięki któremu możesz czytać ten post? Dziękuj Bogu za to. 

Im bardziej będziemy z wdzięcznością zwracać nasze oczy ku Jezusowi, tym więcej radości doświadczymy. 

  1. ZNAJDŹ PEŁNĄ RADOŚĆ W JEZUSIE

To może brzmieć mało odkrywczo, ale to prawda. Jeśli nauczysz się odnajdywać radość w Jezusie już teraz, nigdy nie będziesz zależna od okoliczności. Okoliczności ciągle się zmieniają. Jeżeli uzależnisz radość od kogoś lub czegoś innego niż Chrystus, doświadczysz wielu rozczarowań. Biblia mówi: „Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnię radości u Ciebie, rozkosze na wieki po Twojej prawicy.” (Psalm 16:11). 

W Chrystusie jest nasza wieczna rozkosz. W Chrystusie jest pełnia radości. W Chrystusie wszystkie nasze najgłębsze tęsknoty są zaspokojone. W Chrystusie możemy się rozwijać bez względu na okoliczności. 

  1. CIESZ SIĘ ŻYCIEM Z PRZYJACIÓŁKAMI 

Nie musisz mieć chłopaka, aby dobrze się bawić w piątkowy wieczór. Możesz zorganizować imprezę ze swoimi przyjaciółkami. Raz w miesiącu zaplanuj wieczór dla dziewczyn. Zaproś swoje przyjaciółki na film i dobre jedzenie. Zaplanuj pieszą wycieczkę. Zaplanuj wieczór gier. Osobiście uważam za bardzo satysfakcjonujące spędzanie fajnego, wartościowego czasu z moimi przyjaciółkami. W rzeczywistości, nadal uważam to za cenne, nawet będąc teraz mężatką. 

Nie lekceważ znaczenia przyjaźni. 

To tylko kilka prostych pomysłów na to, jak być szczęśliwą, gdy nie masz chłopaka. Bardzo chciałabym usłyszeć, co ty dodałabyś do tej listy.

Autorką artykułu jest Bethany Beal.
Przeczytaj artykuł w oryginale: link 
Tłumaczenie: Natalia Balcer
Korekta: Monika Mrotek