10 wskazówek jak skierować swoje serce na Jezusa

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
KzP zdjęcia do artykułów (1)

Wydaje się, że wszystko dookoła próbuje odwrócić naszą uwagę od autentycznego skupienia się na Jezusie.

Media społecznościowe, filmy, muzyka, przyjaciele, sport, szkoła, praca itd. Chociaż te rzeczy same w sobie niekoniecznie są szkodliwe, wygląda na to, że wiele z nas ma obsesję na punkcie wszystkiego poza naszą relacją z Bogiem.

JESTEM TAK SAMO WINNA JAK KAŻDA INNA DZIEWCZYNA.

Muszę przyznać, że naprawdę ciężko jest skierować swoje serce na Jezusa. Rozpraszam się i nie żyję tym, co liczy się najbardziej. Nie chcę jednak, aby tak wyglądało moje życie. Jestem pewna, że ty też nie.

Przygotowałam dziesięć wskazówek, które pomogą nam podjąć walkę i świadomie pracować nad naszą relacją z Bogiem. Mogą pomóc nam w szczerym skierowaniu serca na Chrystusa.

TEN PSALM TO PIĘKNY OBRAZ PRAWDZIWEGO SKUPIENIA NA JEZUSIE.

Psalm 42, 2: „Tak jak jeleń pragnie wody ze strumienia, Moja dusza garnie się do Ciebie, Boże!” (SNP).

Oto moja modlitwa. Aby każda z nas uczyniła ten werset wołaniem swojego serca. Byśmy były gotowe zrobić wszystko, co w naszej mocy, by Chrystus stał się naszym jedynym prawdziwym pragnieniem.

10 wskazówek jak skierować swoje serce na Jezusa

  1. BADAJ SŁOWO

To zdecydowanie najważniejsza wskazówka. Musimy zagłębić się w Słowo Boże.

List do Hebrajczyków 4, 12 mówi, że „(…) Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż jakikolwiek obosieczny miecz. Przenika ono aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne jest osądzić zamysły i zamiary serca” (SNP).

Musimy poważnie traktować Słowo Boże. Musimy znaleźć dla niego czas w naszym życiu. Musimy drążyć, badać, dociekać i uczynić poszukiwanie prawdy priorytetem w naszym życiu.

  1. MÓDL SIĘ O SIŁĘ

Nie musisz robić tego na własną rękę. To Bóg da ci siłę, by żyć dla Niego i być wierną aż do końca. Nie musisz podążać za tłumem. Nie musisz poddawać się presji otoczenia. Możesz, dzięki Bożej łasce i mocy Ducha Świętego obecnego w tobie, podążać za Nim całym sercem.

Poświęć czas na modlitwę i poproś Boga, by cię wzmocnił. Poproś, aby dał ci odwagę. Poproś Go, aby uczynił cię odważną kobietą dla Jego chwały.

  1. ZNAJDŹ MENTORKĘ, KTÓRA CI POMOŻE

Skierowanie serca na Chrystusa nie jest rzeczą łatwą. Walczymy z własnymi grzesznymi sercami, a także z wrogiem (Szatanem). Musisz ocenić stan swojego serca i walczyć o nie. Nie przechadzaj się przez życie, myśląc, że wybierzesz prawdę. Tak nie będzie.

Biblia wyraźnie wzywa starsze kobiety do nauczania młodsze. W Liście do Tytusa w 2 rozdziale widzimy, że jest to dobry Boży plan dla młodszych kobiet. Możemy uczyć się tego, co jest prawdą od pobożnych kobiet, które są już na dalszym etapie życia. Potrzebujemy ich pomocy.

  1. WYZNAJ TO, GDY ZGRZESZYSZ

Nie musimy obawiać się wyznawania Bogu naszych grzechów. On nie jest wielkim złym Bogiem w niebie, czekającym, by rzucić się na nas za każdym razem, gdy zawiedziemy. On nas kocha i obiecuje nam przebaczenie, jeśli Go o to poprosimy.

„Jeśli przyznajemy się do naszych grzechów, On jest wierny i sprawiedliwy — przebaczy nam grzechy i oczyści nas od wszelkiej nieprawości” (1 Jana 1, 9 SNP).

Kiedy zgrzeszysz (a wszyscy będziemy grzeszyć aż do dnia naszej śmierci), poświęć czas, by wyznać to Bogu i okazać skruchę. Możesz ufać, że Bóg ci przebaczy, gdy Go o to poprosisz.

  1. POZBĄDŹ SIĘ KŁAMSTW

To może być kłopotliwe. Jeśli naprawdę chcesz skierować swoje serce na Chrystusa, nie słuchaj i nie rób rzeczy, które są pełne kłamstw. Tego, co jest sprzeczne ze Słowem Bożym. Tego, co sprawia, że twoje serce koncentruje się na sobie i doczesności. Poważnie podejdź do sprawy i pozbądź się tego, co podsyca kłamstwa w twoim życiu.

Może to oznaczać zmianę przyjaciół lub pracy, usunięcie kont w mediach społecznościowych, zablokowanie pewnych numerów, rezygnację z określonej muzyki lub programów itp.

Jeśli naprawdę chcesz skierować swoje serce na Chrystusa, musisz podejść do tego na poważnie.

  1. NAPEŁNIJ UMYSŁ PRAWDĄ

Z drugiej strony, musimy zastąpić te kłamstwa prawdą. List do Efezjan 4, 22-24 podkreśla, jak ważne jest odrzucenie tego, co złe, odnowienie umysłu w prawdzie i przyobleczenie się w to, co dobre. Istnieje tak wiele niesamowitych źródeł, które pomagają wypełnić umysł prawdą.

Możesz czytać biblijne książki chrześcijańskie. Proponujemy trzy1, od których możesz zacząć. Znajdziesz je tutaj2. Możesz zastąpić swoją mało użyteczną muzykę współczesną chrześcijańską muzyką uwielbieniową. Weź udział w konferencji chrześcijańskiej, która pomoże ci wzrastać w wierze.

Celem jest podjęcie praktycznych kroków, aby wypełnić umysł i serce prawdą. Zacznij podsycać swoją pasję odnośnie do tego, co Bóg mówi, że jest dobre i słuszne.

  1. ZNAJDŹ STAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ

To jest niezwykle WAŻNE! Przyjaźnie i społeczność mają największy wpływ na życie każdego z nas. Mój tata zwykł mawiać: „Pokaż mi dziś twoich dwóch najlepszych przyjaciół, a pokażę ci, kim będziesz jutro”. To powiedzenie jest bardzo prawdziwe. Jesteśmy wpływowymi istotami. Staniemy się tacy, jak ludzie, z którymi spędzamy czas. Traktuj swoje przyjaźnie poważnie.

Jeśli jesteś we wspólnocie lub grupie przyjaciół, która nie popycha cię bliżej Chrystusa, gorąco zachęcam cię do rozpoczęcia poszukiwań nowej grupy. Musisz aktywnie szukać grupy przyjaciół, którzy naprawdę kochają Boga i przybliżają cię do Niego.

  1. POSZUKAJ PARTNERA ODPOWIEDZIALNOŚCI

Jeśli naprawdę chcesz skierować swoje serce na Chrystusa, zachęcam cię, abyś poszukała partnera odpowiedzialności. To może być jedna osoba (ktoś, kto pomoże ci wytrwać w tym, co wiesz, że powinnaś robić) lub mała grupa w twoim kościele. Celem jest znalezienie pobożnej osoby (lub osób), która może wkroczyć w twoje życie i powiedzieć prawdę. Mogą oni z miłością korygować twoje postępowanie, gdy widzą, że zbaczasz z właściwej drogi.

Partner odpowiedzialności to bardzo cenny element życia. To właśnie ci ludzie mogą naprawdę pomóc ci stać się osobą, którą chcesz być w przyszłości.

  1. UNIKAJ DRUGIEGO SPOJRZENIA

Czas zdusić pokusę w zarodku. Pomyśl o Ewie i owocu w ogrodzie. Co się wydarzyło? Wiedziała, gdzie znajduje się owoc i podeszła do niego. Zatrzymała obok. Spojrzała po raz drugi i dała się zwieść.

Nie patrz na pokusę po raz drugi. Jeśli kusi cię pornografia, nie trzymaj telefonu w dłoni, wpatrując się w ekran. Wyrzuć telefon z pokoju i skontaktuj się z bogobojnym przyjacielem, by się za ciebie pomodlił. Nie pozostawaj w obliczu pokusy.

Jeśli uda ci się uniknąć „drugiego spojrzenia”, tym bardziej unikniesz pokusy.

  1. PRZYZNAJ, ŻE ŻYCIE JEST DUCHOWĄ WALKĄ

To najważniejsze. Musimy przyznać, że toczymy duchową wojnę. Nie możemy żyć tak, jakby jej nie było. W przeciwnym razie zostaniemy pokonani. Nadszedł czas, aby potraktować nasze życie duchowe poważniej. Czas docenić naszą relację z Bogiem. Nadszedł czas, aby potraktować nasze życie poważniej i cenić je tak, jakby miało znaczenie dla całej wieczności. Ponieważ naprawdę ma.

A ty? Nad którą z tych dziesięciu wskazówek najbardziej musisz popracować?

Przypisy:
1. Są to książki autorek artykułu i obecnie jest ich więcej niż 3.
2. Jedna z książek została przetłumaczona na język polski przez Projekt Żyj Pełnią Życia. Strona polskiego wydawcy: link

Przeczytaj artykuł w oryginale: link 
Tłumaczenie: Alicja Tołopiło-Perłakowska
Korekta: Monika Mrotek