Dla dziewczyny, która jest zniechęcona i traci serce

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
KzP zdjęcia do artykułów

Czy czujesz, że spadł na Ciebie jakiś ciężar? Czy utknęłaś w miejscu w życiu, gdzie nic się nie zmienia? Gdzie dzień w dzień dzieje się to samo, a Ty nigdzie nie docierasz? Czy modliłaś się i błagałaś Boga o coś i nie widziałaś odpowiedzi?

CZY CZUJESZ, ŻE COŚ CIĘ POWSTRZYMUJE, ALE NIE POTRAFISZ WSKAZAĆ, CO TO JEST?

Może jesteś młodą kobietą bez przyjaciół, w nowym mieście, w nowej pracy i co wieczór wracasz do domu sama. Tęsknisz za społecznością i celem, który wykracza poza samo przepracowanie życia.

Może jesteś kimś, kto jest w dobrym miejscu w życiu, ale błagasz Boga, by dał ci kogoś, kogo będziesz mogła kochać, poślubić, z kim będziesz mogła założyć rodzinę i się zestarzeć. Jednak za każdym razem, gdy gdzieś idziesz i nie spotykasz „tego jedynego”, wracasz do domu przygnębiona, ze złamanym sercem i czujesz się bardziej samotna niż kiedykolwiek.

Może jesteś świeżo poślubiona i masz piękny dom, ale każdego dnia Twój mąż wychodzi do pracy, a Ty zostajesz sama przez większość dnia, czując się samotnie bez dzieci, bez rodziny, bez pracy i bez niczego, co mogłabyś zrobić, jak tylko sprzątać i czekać na przygotowanie posiłku dla Twojego męża w porze obiadu.

Może jesteś mamą z dziećmi i domem, który musi być sprzątany każdego dnia, czujesz się nieatrakcyjna, ponieważ nie masz czasu zadbać o siebie, gdy dbasz o swoje dzieci, a Twoje dni są monotonne i czujesz, że utknęłaś w niekończącym się cyklu naczyń, prania, kłótni dzieci, gotowania i sprzątania.

Czujesz, że nie masz celu.

Nie masz po co żyć.

Nie masz nic do zrobienia.

Nie masz sposobu, w jaki mogłabyś o tym komuś powiedzieć.

Z zewnątrz Twoje życie wygląda idealnie. Nie mieszkasz w kraju trzeciego świata, ciężko doświadczanym przez prześladowania, głód czy zdeprawowany rząd. Wedle wszelkich norm powinnaś być szczęśliwa, ale nie jesteś.

CHCĘ CIĘ ZACHĘCIĆ, BYŚ NIE TRACIŁA SERCA! NIE POZWÓL, BY DIABEŁ REALIZOWAŁ SWOJE ZAMIARY. 

Nie pozwól, by ciągnął Cię w dół. Jezus jest po twojej stronie i codziennie toczy duchową walkę o Twoją duszę. Prowadzi wojnę w Twoim imieniu. Czy pojawiasz się na bitwie z wiarą i pewnością, bo widziałaś, jak Pan przenosi góry i ufasz, że zrobi to dla Ciebie ponownie? Czy może siedzisz w grząskim błocie pozbawiona motywacji, bo czujesz, że utknęłaś w miejscu?

"CHCĘ CIĘ ZACHĘCIĆ, BYŚ NIE TRACIŁA SERCA! NIE POZWÓL, BY DIABEŁ REALIZOWAŁ SWOJE ZAMIARY. "

Mamy obietnicę, że Pan, „…który rozpoczął w tobie dobre dzieło, będzie je też doskonalił aż do dnia powrotu Jezusa Chrystusa.” (Filipian 1,6).

Ponieważ mamy tę obietnicę, możemy mieć pewność, że Bóg nie zostawi nas tam, gdzie czujemy się zagubione. On nie pozwoli Ci utknąć w miejscu. On ma wielkie plany dla Twojego życia i zaprasza Cię, byś wiedziała, że istnieje większy obraz niż ten, który teraz widzisz.

Próba, przed którą stoisz, samotność, depresja, monotonia – żadne z nich nie jest na tyle wielkie, by Jezus nie mógł sobie z tym poradzić.

BÓG DZIAŁA NAWET W TWOJEJ SAMOTNOŚCI.

Dzięki Bogu, że On jest Księciem Pokoju! Dzięki Bogu, że On jest najlepszym Pocieszycielem! On jest Twoim miejscem odpoczynku, kiedy jesteś zmęczona próbami; On jest Twoją tarczą, kiedy walczysz, a depresja uderza Cię ze wszystkich stron! On jest dla Ciebie zawsze, gdy się do Niego zwracasz. Biegnij do Jezusa w swoim czasie rozpaczy i desperacji.

Twoje życie ma powołanie. Jezus postawił Cię tutaj z jakiegoś powodu i nie zostawi Cię samej. Możesz być tego pewna.

"Bóg działa nawet w Twojej samotności."

„A sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci. Niech cały wasz duch, dusza i ciało będą zachowane bez nagany na przyjście naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Ten, który was powołuje, jest wierny, On też tego dokona.”

1 Tesaloniczan 5,23-24 (SNP)

Uwielbiam ten werset!

Jest to tak piękna obietnica i zachęta. Po pierwsze, znamy i kochamy samego Boga pokoju, i to On nas uświęca. On sprawia, że CAŁE nasze ciało, dusza i umysł jest bez winy i zarzutu, niezależnie od WSZYSTKIEGO, co zrobiłyśmy lub zrobimy, w przeszłości, teraźniejszości i w przyszłości. A Ten, który nas powołał, jest wierny. On dokona wszystkiego, co nam obiecał.

PEWNOŚĆ SIEBIE JEST TRUDNA DO OSIĄGNIĘCIA W DZISIEJSZYM ŚWIECIE. 

Bycie pewnym tego, kim i czym jesteśmy, jest praktycznie niemożliwe. Jak możemy ufać czemuś, czego nie jesteśmy pewne? Jak to jest, że możemy pielęgnować nasze piękno najlepiej jak umiemy, a i tak czujemy się niewystarczające? Nie mamy pełnego zaufania do siebie i to jest przerażające. To tak bardzo przyczynia się do tego, jak czujemy się w ciągu dnia, co myślimy, co oglądamy, kogo obserwujemy na Instagramie i Facebooku, itd.

Kiedy nie mamy pewności siebie. wtedy oczywiście tkwimy w miejscu, jesteśmy samotne, przestraszone, sfrustrowane i zdezorientowane. Ale dlaczego miałybyśmy próbować pokładać zaufanie w sobie?

Nie jesteśmy idealne, nie będziemy odnosić sukcesów zawsze i we wszystkim. Nie zawsze będziemy wiedzieć, co należy zrobić. Nasza pewność pochodzi od Chrystusa, od tego, że wiemy, kim On jest i kim my jesteśmy W Nim! Bez Niego jesteśmy niczym. 

NASZA UFNOŚĆ JEST I ZAWSZE POWINNA BYĆ TYLKO W CHRYSTUSIE. 

W JEGO WIERNOŚCI JEST NASZA UFNOŚĆ. 

Wielka jest Jego wierność wobec nas. Kiedy my nie dochowujemy wierności w spotkaniach z Jezusem każdego ranka, On pozostaje wierny w miłości do nas. Kiedy wybieramy grzech zamiast Słowa Bożego, On jest wierny w przebaczeniu nam. Kiedy jesteśmy popychane i przyciągane przez presję świata, Jezus jest wierny, by trzymać nas blisko, przyciągać nas do siebie, mówić do nas, pocieszać, wylewać na nas swój pokój, słuchać nas, płakać z nami, nosić nas na swoich ramionach…

„Zbliżajmy się zatem odważnie i ufnie do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę zapewniającą pomoc w stosownej porze.”

Hebrajczyków 4, 16 (SNP)

Jezus pomoże Ci, gdy będziesz w potrzebie, jakakolwiek by ona nie była. On może przenosić góry. On jest wierny. On przeprowadzi Cię przez próby. Zaufaj Mu. Znajdź Go w Jego Słowie. Nawet gdy myślisz, że Go tam nie ma i że do Ciebie nie mówi, zachowuj wiarę. Nie przestawaj Go szukać. Ufaj Mu. On Cię kocha.

  • Jakie są Twoje góry?
  • Gdzie wcześniej widziałaś Boże wybawienie w swoim życiu?
  • Czy zaufasz Mu, że zrobi to ponownie?

"Jakie są Twoje góry? Gdzie wcześniej widziałaś Boże wybawienie w swoim życiu? Czy zaufasz Mu, że zrobi to ponownie?"

Poznaj autorkę: 
Lisa Christine jest pełną pasji marzycielką, uratowaną i wyróżnioną przez ŁASKĘ. Jest założycielką niesamowitego bloga – A Lovely Calling. Mieszka w sercu Gór Skalistych ze swoim kochającym, godnym podziwu i przystojnym mężem, Dylanem. Uwielbia koty, pisanie, piesze wędrówki, kawę, taniec w piżamie, śpiew, słuchanie muzyki irlandzkiej i filmowej, kajakarstwo, wspinaczkę, skoki z klifów i wszystko, co ma związek z aktywnością na świeżym powietrzu, pod warunkiem, że ma przy sobie kawę i swoją Biblię.

Przeczytaj artykuł w oryginale: link
Tłumaczenie: Katarzyna Kubiak 
Korekta: Emilia Benka & Monika Mrotek