Boże, nie rozumiem…

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Pinterest (2)

Boże, nie rozumiem, dlaczego moi rodzice się rozwiedli.

Boże, nie rozumiem, dlaczego wciąż nie mam chłopaka.

Boże, nie rozumiem, dlaczego musieliśmy przeprowadzić się na drugi koniec Polski.

Boże, nie rozumiem, dlaczego moi rodzice mają tak surowe zasady.

Boże, nie rozumiem, dlaczego moja rodzina ma problemy finansowe.

Dobrze pamiętam czas, kiedy sama mówiłam: „Nie rozumiem, dlaczego”.

Kiedy miałam prawie 20 lat, Bóg pozwolił, aby w moim życiu pojawił się pewien chłopak. Poznałam go (nazwijmy go Natan) w kościele na studium biblijnym dla młodzieży. Z biegiem czasu Natan coraz bardziej mi się podobał. Niedługo potem Natan spotkał się z moim tatą, mając nadzieję na związek ze mną.

Po kilku spotkaniach mój tata w końcu dał nam zielone światło. Natan i ja nie tylko zaczęliśmy się spotykać, ale rozpoczęliśmy poważny związek z zamiarem odkrycia, czy Bóg chce, żebyśmy się pobrali. 

Byłam podekscytowana i jednocześnie pełna niepokoju. Zastanawiałam się, czy to jest człowiek, z którym spędzę resztę mojego życia. Nie minęło wiele czasu, gdy Bóg bardzo jasno określił swoją wolę. Natan i ja nie zostaliśmy małżeństwem.

Wątpliwości i pytania zaczęły wypełniać mój umysł.

„Boże, nie rozumiem, dlaczego pozwoliłeś nam się poznać, skoro wiedziałeś, że nasz związek kiedyś się skończy.” Miałam wybór – mogłam zakwestionować doskonałą miłość i dobroć Boga, albo zaufać, że On jest suwerenny, nieskończony w mądrości i doskonały w miłości. Dzięki Bożej łasce byłam w stanie ufać, że Bóg użył tej trudnej sytuacji dla mojego dobra i dla swojej chwały.

Minęły już ponad cztery lata od zakończenia tego związku. Mogę spojrzeć wstecz i szczerze powiedzieć: „Dziękuję Ci, Boże, że pozwoliłeś na tę próbę w moim życiu”. Nie patrzę na ten związek z goryczą wobec Boga, ale z wdzięcznością, że wykorzystał ten czas, abym mogła wzrastać i dojrzewać w relacji z Chrystusem.

Jakie pytanie ty dziś zadajesz Bogu? Czy wierzysz, że Bóg jest suwerenny, nieskończony w mądrości i doskonały w miłości? Czy jesteś gotowa, aby zaufać Bogu, bez względu na okoliczności?

Proszę, kiedy zadajesz Bogu pytanie “Dlaczego?”, oddaj tę sytuację Panu. Zamiast gniewnie pytać, wybierz wiarę, że Bóg w swojej doskonałej miłości i świętości ma plan dla Twojego życia. Wybierz wiarę w to, że On może sprawić, że z każdej sytuacji może wyniknąć coś dobrego, jeśli tylko zdecydujesz się Mu zaufać. 

Na koniec poświęć trochę czasu, aby zastanowić się nad tymi wersetami i zaufaniem Bogu w różnych sprawach.

„Pan nasz jest wielki i zasobny w siły, mądrość Jego jest niewypowiedziana.” (Psalm 147:5).

„Wiem, że Ty wszystko możesz, co zamyślasz, potrafisz uczynić.” (Job 42:2).

„Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.” (Rz. 8,28).

(cyt. Biblia Tysiąclecia)

Autorką artykułu jest Bethany Beal.
Przeczytaj artykuł w oryginale: link 

Tłumaczenie: Natalia Balcer
Korekta: Monika Mrotek